O nas

Duszpasterstwo Postakademickie skierowane jest do wszystkich, którzy już ukończyli studia, a teraz konfrontują się z wyzwaniami i szansami dojrzałego życia.

Łączą nas potrzeby wspólnej modlitwy, kształtowania formacji duchowej i intelektualnej, a także potrzeba wspólnego działania na rzecz innych, którą realizujemy jako wolontariusze przy Fundacji Sto Pociech.

Praca w wolontariacie uczy nas wspólnego działania i otwartości na potrzeby innych. Przez ten dar serca wszyscy jesteśmy sobie bliscy i potrzebni. Zarówno ci, którzy dają cząstkę swojej pracy, jak również ci, którzy z niej korzystają. Tworzymy wspólne dobro.

Każdy z członków naszego duszpasterstwa podejmuje się jakiegoś interesującego go zadania. Praca wolontariatu odbywa się w wielu grupach tematycznych. Więcej informacji o poszczególnych grupach wolontariatu i zasadach organizacyjnych znajduje się w działach wolontariat i organizacja.

Wspólna praca w wolontariacie jest elementem determinującym przynależność do duszpasterstwa. Wolontariat integruje nasze środowisko i kształtuje nasze postawy i nasze relacje z innymi. Dopuszczamy także indywidualne uczestnictwo w innych formach wolontariatu poza duszpasterstwem.

Duszpasterstwo nie jest zamkniętą wspólnotą, a raczej środowiskiem osób, które spotykają się regularnie, aby wchodząc w głębię dorosłego życia poznawać nauczanie Kościoła oraz wspierać się wzajemnie w tych działaniach.

Dominikańskie Duszpasterstwo PostAkademickie (PostDA) skupia ludzi o rozmaitych zainteresowaniach i pasjach. Lubimy przebywać razem ze sobą. W ciągu roku organizujemy rekolekcje dla członków i sympatyków naszego duszpasterstwa. Staramy się zawsze znaleźć jakieś nowe i ciekawe miejsca.

Przez cały rok organizujemy eskapady turystyczne. Latem najczęściej są to wycieczki rowerowe. Organizujemy także coroczne wyjazdy w góry i na spływy kajakowe. W czasie wolnym od codziennych zajęć chodzimy wspólnie do kina i teatru. Zimą wyjeżdżamy na narty i snowboard.

Zapraszamy!