Spotkania

Nasze spotkania odbywają się zwykle w środy, o 19:00 w kapitularzu klasztoru oo. Dominikanów za zakrystią kościoła św. Jacka przy ul. Freta. Dotyczy to okresu tzw. roku akademickiego. W lipcu, sierpniu i pierwszej połowie września oficjalnych spotkań nie ma (są nieoficjalne, po Mszy św. na 18:00 Najcześciej uczestnicy spotykają się przed wejściem do kościoła św. Jacka i idą na małe co nieco do pobliskiego To Lubię, lub gdzie kto zaproponuje a grupa zaakceptuje).

W ramach środowych spotkań, są dwa wzajemnie się przeplatające równoległe cykle, każdy co 2 tygodnie:

 1. spotkania nazywane formacyjnymi (mają służyć pogłębianiu, rozwojowi i wzrostowi wiary katolickiej)
 2. spotkania mające bardziej wspólnotowy, towarzyski charakter (służą integracji wspólnoty i rozwojowi osobistemu w ujęciu społecznym, obywatelskim itp.)

Ad.1 Spotkania formacyjne, mają generalnie następujący porządek:

 • 19:00 Adoracja, z wprowadzeniem katechetycznym Duszpasterza, pozwala nam otwierać się na Boga i wsłuchiwać się w Jego słowa. 
 • ok. 19:30 katecheza (prelekcja) Duszpasterza dotyczaca określonego zagadnienia związanego z wiarą, religią,  nauczaniem papieży, aktualnymi czytaniami z Pisma Świetego, życiem społecznym

czesto uzupełniona:

 • elementami dyskusji,
 • pracą w grupach,
 • dzieleniem się swoim przemyśleniami, wątpliwościami, itp.
 • wypracowywaniem wspólnego zdania,
 • referowaniem owoców pracy w grupach na forum całego zgromadzenia

Spotkania odbywają się w kapitularzu lub wyjątkowo w Sali Prowincjalskiej. Zawsze z udziałem naszego Duszpasterza. 

Ad. 2 Spotkania wspólnotowe, występują w kilku wersjach:

 • uczenie się (trudnej) sztuki dyskusji, na zaproponowany wcześniej, via lista Info-PostDA przez Duszpasterza temat i z jego aktywnym udziałem (dobrze mieć coś do pisania, bo kolejka dyskutantów długa i warto wiedzieć z czym sie polemizuje wink )
 • spotkania filmowe, gdzie oglądamy zaproponowane przez grupę kulturalną filmy
 • agapy, czyli wspólne, z racji pory, kolacje, przygotowane wcześniej wspólnymi siłami integrują nas i umożliwiają lepsze poznanie się nawzajem. Każdy przynosi coś do konspumpcji ze sobą, a jak wyjątkowo nic nie zrobił własnego i akurat nic nie kupił to zasila dudtkami fundusz agapowy na przyszłe spotkania

Spotkania dyskusyjne odbywają się z reguły w piwnicy koło Duszpasterstwa Akademickiego vis a vis Sali Prowincjalskiej. Ale mogą się odbyć także w kapitularzu, Sali Prowincjalskiej, kaplicy DA lub gdzieś na terenie klasztoru ewentualnie Fundacji Sto Pociech. Z reguły przynosimy małe coś na ząb, na ogół na słodko + jakieś napoje.

Spotkania filmowe i agapy z reguły odbywają się w Kawiarence Fundacji Sto Pociech (FSP) przy Freta 20/24a na lewo od kościoła św. Jacka za ogrodem kalsztoru oo. Dominikanów. Tu też przynosimy coś do konspumpcji. A na agape to już szczególnie Mapa

Zmiany: godziny, miejsca, charakteru spotkania czasami są z dnia na dzień, więc we własnym dobrze rozumianym interesie jest zapisać się na listę Info-PostDA, która na chwilę obecną pełni rolę "szybkiego" kanału komunikacyjnego w Duszpasterstwie realizowanego via e-mail za pomocą mechanizmu listy informacyjnej Google.

Stąd naturalna prośba, jeśli chcesz być na bieżąco poinformowany/a o wszelkich spotkaniach, incjatywach, zmianach we wcześniej ogłoszonych informacjach zapisz się na listę informacyjną Info-PostDA Duszpasterstwa. Jak to zrobić? Tak. A podstawowe informacje o listach można znaleźć tutaj.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o przesyłanie e-maila na adres [email protected] - szybko odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

Serdecznie zapraszamy.

Dokładne informacje jak do nas trafić znajdują się tutaj